İstanbul Hakkındaİstanbul, Der Saadet, Constantinople, Byzantion… Birçok yönün yansımalarını taşıyan bu isimler İstanbul’un tarihin birçok evresine ev sahipliği yapmış olduğunun da göstergesidir. Bu bağlamda İstanbul sadece Doğu’yu ve Batı’yı değil aynı zamanda geçmiş ve geleceği bağlayan bir köprüdür. Avrupa 2010 Kültür Başkenti renkli günlük hayatı, dinamik gece hayatı, geçmiş uygarlıkların izlerini taşıyan tarihi mekânları ve zengin mutfağının enfes lezzetleri ile sizlere unutulmaz bir deneyim sunuyor. Dünya standartlarındaki konaklama imkânları ve kongre merkezleri İstanbul’u uluslararası toplantılar için mükemmel bir hedef yapmaktadır. 

İstanbul ortalama 15 milyon nüfusu ile dünyanın en kalabalık şehirlerinden biridir. Doğal ve tarihi güzellikleri bozmadan İstanbul oldukça hızlı bir şekilde kentleşip modern bir yapıya bürünmüştür. Bu noktada İstanbul Avrupa’da Londra ve Moskova’dan sonra 3. büyük metropol olmuştur.

Hızla modernleşmesinin yanı sıra, şehrin tarihsel yönleri geçmiş ile güçlü bağların korunduğunu yansıtmaktadır.

Süleymaniye Camii, Osmanlı İmparatorluğu döneminde İstanbul'un Üçüncü Tepesi üzerinde yer alan bir camidir. Bu, şehirdeki 2. büyük camidir. Şehrin merkezine inşa edilmiş olan bu cami İstanbul’un en önemli simgelerinden biridir. Süleymaniye, önceki yapılara benzerliği ve ihtişamı ile tarihi anlamda büyük bir öneme sahiptir.

Kız Kulesi, Boğaz’ın güney girişinde küçük bir adacık üzerinde yer almaktadır. Hem gündüz hem de akşam faaliyet göstermektedir. Kız Kulesi’nin muhteşem silüeti sadece turistler için değil, aynı zamanda İstanbul’da yaşayan sakinleri için de vazgeçilmez bir parça haline gelmiştir.

Şehrin en eski ve dünyanın en önemli yapılarından biri olan Galata Kulesi Cenevizliler tarafından Haliç’in kuzeyine inşa edilmiştir. Şehrin en çarpıcı yerlerinden biri, Eski İstanbul’u ve çevresini panoramik bir manzara ile seyre davet eden bu yüksek koni çatılı silindirdir.

Boğaz Köprüsü, Boğaz’ın tamamına hakim olup Asya’yı ve Avrupa’yı birbirine bağlayan İstanbul’daki iki köprüden biridir. Aynı zamanda şehrin sakin yapısını ve hızlı hayatını da birbirine bağlamaktadır.